fbpx
Menüü Sulge

Laseri mõju

DIODLASERITE RAKENDUSALA

Lainepikkuste laia vahemiku (792-1030 nm) tõttu on dioodlaserid kasutatavad nii karvade eemaldamise seadmetena kui ka kosmeetikas veresoonte patoloogiate raviks. Dioodlaseri energiat saavad absorbeerida nii melaniin kui ka hemoglobiin. Lisaks on laserkiirel bakteritsiidne ja reparatsiooni stimuleeriv toime, mis võimaldab laseril edukalt ennast näidata akne ravis, naha noorendamise suunas ja vähese pigmentatsiooni kõrvaldamises.

Dioodlaserit laialdaselt kasutatakse hambaravis juurekanalite steriliseerimiseks, hambaemaili valgendamise protseduuris. Kiire koagulatiivsete omaduste tõttu kasutatakse seda mitmetes kirurgilistes protseduurides.

DIODLASERI TÖÖPÕHIMÕTE

Dioodlaser on mõeldud töötama igat tüüpi juustega, kuid see näitab pigmenteerunud karvade eemaldamisel suurimat efektiivsust. Melaniinipigment absorbeerib laseri energiat, mille käigus juuksekarva ja karvasibulat mõjutatakse termiliselt, millele järgneb tema “surm”. Dioodlaseriga epileerimiskuur võimaldab teil saavutada soovimatute karvade peaaegu absoluutse kõrvaldamise tulemust.

Dioodlaseri tööpõhimõte põhineb laserkiire toimel karvasibulatel anageenses faasis (aktiivne kasvufaas). Juuksed, mis on protseduuri ajal katageeni ja telogeeni staadiumis, ei allu energia mõjutamisele, mis näitab vajadust täieliku karvade eemaldamiseks kuuril põhineva lähenemise järele.

Laserkäepidemele asetatakse jahutav safiiriots, mis kaitseb nahka ülekuumenemise eest ja hoiab ära põletused. Meetod ise on kontaktne, see tähendab, et ots puutub kokku patsiendi nahaga. Laserenergia juhina kasutatakse spetsiaalset geeli, mis suurendab ka jahutavat efekti.

DIODLASERI EELISED JA PUUDUSED

Dioodlaseril on mitmeid eeliseid, mida käsitleme edasi:

 • Võimalus kõrvaldada soovimatud karvad töötlemispiirkonnas;
 • Naha noorendamine töödeldud piirkonnas koos karvasibulate hävitamisega;
 • Lühike laserepilatsioonikuur karvade täielikuks kõrvaldamiseks (5-7 seanssi);
 • Mittetraumaatiline toime nahale (karvade eemaldamine ei jäta põletusi ega punetust, kui patsient järgib protseduuri järgses režiimis kõiki soovitusi);
 • Protseduurikiirus (karvade eemaldamine ülahuule piirkonnal võtab aega 10 minutit, jalgade piirkond – kuni 2 tundi).

Protseduuri puudused on järgmised:

 • Heledate karvade korral pikeneb kuuri kestus võrreldes pigmenteerunud karvade epileerimisega madala melaniinisisalduse tõttu, millele laserkiir on suunatud;
 • Madala valutundlikkuse lävega patsientidel on võimalik ebamugavus ja valulikud aistingud, eriti delikaatsete piirkondade epileerimisel: nägu, kaenlaalused, bikiini;
 • Vajadus laseraparaadi otsmiku tõhustatud steriliseerimise järele, kuna meetod on kontaktne. Desinfitseerimise tähelepanuta jätmisel võib patsient nakatuda seeninfektsiooni, herpesse jms.

DIOODLASERIGA EPILATSIOONIKUURI NÄIDUSTUSED JA VASTUNÄIDUSTUSED

Dioodlaseri abil laserepilatsiooni protseduuride näidustustena tasub esile tõsta:

 • soovimatute karvade olemasolu raskesti ligipääsetavates piirkondades;
 • suurenenud karvade kasv;
 • pardli kasutamisejärgne ärritus;
 • sissekasvanud karvad;
 • muude professionaalsete karvade eemaldamise tehnikate ebaefektiivsus.

Dioodlaseriga karvade eemaldamisel on NeoPlaza.ee avalehel näidatud mitmeid vastunäidustusi.

Samuti ei pruugi dioodlaseriga laserepilatsioon anda karvade hävitamise positiivset dünaamikat, kui patsiendil on kilpnäärmehaigused või hormonaalse süsteemi rike. Sellisel juhul peaksite valima teist tüüpi epilatsiooni.

MIDA EI TOHI PÄRAST LASEREPILEERIMIST TEHA

Pärast epileerimist peate järgima järgmisi reegleid:

 • ärge kasutage karvade eemaldamise kohas koorijaid ja abrasiivseid koori;
 • ravige nahka 3 päeva pärast epilatsiooni pantenooli sisaldavate toodetega;
 • 2 nädalat pärast protseduuri kasutage päikesekreemi.

KOKKUVÕTE

Dioodlaseri valguskiir tungib läbi naha 1–4 mm sügavusele, toimides eranditult juuksepigmendile, mõjutamata nahka, elundeid, vereringe- või lümfisüsteemi. Seetõttu on välistatud selliste kahjulike mõjude riskid nagu erüteem, sügelus, ärritus. Dioodlaseriga epileerimine näitab häid tulemusi mis tahes tüüpi ja jäikusega karvade ning naha fototüübi töötlemisel.

10 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

NeoPlaza Laser kasutab oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda Sulle asjakohasemat sisu ning muuta veebilehe külastamine mugavamaks ja lihtsamaks. Loe lähemalt
Luba