fbpx
Menüü Sulge

Laserite tüübid ja nende ohud

Kosmeetikaparaadid laserepilatsiooniks erinevad laseritüüpide poolest. Laseritüübid ise erinevad peamiselt lainepikkuse poolest. Mida pikem on lainepikkus, seda suurem on läbitungimissügavus ja protseduuri efektiivsus. Kõige populaarsemad kosmetoloogias kasutatavad laseritüübid on aleksandriit ja diood. Käsitleme laserite tüüpe ohutuse ja valgusvihu tungimissügavuse osas.

KUMB LASER ON PAREM – DIOD VÕI ALEKSANDRIIT

Jah, täna on kõige levinud diood- ja aleksandriidilaserid. Selleks, et mõista, milline neist tüüpidest on parem ja tõhusam, vaatame kõiki karvade eemaldamise meetodite võimalusi.

RUBIINLASER

Rubiinlaserit hakati kasutama juba ammu ja seda kasutati aktiivselt kuni 1998. aastani. See laser on kõigi seas vanim, ehkki seda kasutatakse endiselt mõnes ilusalongis. Rubiinlaseris on impulsi sagedus 694 nm. Üks selline impulss mõjub nahale 3 millisekundit, samal ajal kui selle võimsus on 40–60 J/cm². See laser saab tumedaid karvu eemaldada ainult heledal nahal. Heledamaid juukseid ei võimalda eemaldada laseri lainepikkus ja võimsus. Pimedal nahal kasutamisel võib tekkida turse või pigmentatsioon. Tasub hoolikalt kaalutada rubiinlaseri kasutamist.

Heledate ja punaste juuste eemaldamine: ei.
Karvade eemaldamine tumedal nahal: ei.
Saab rakendada igal pool kehal: jah.
Protseduuri maksumus: $.
Tõhusus: **
Põletusoht: *****
Protseduuri läbiviimise kestus: *****

EPILATSIOON ALLEKSANDRIITLASERIGA

See vahetas rubiinlaserit. Aleksandriitlaser genereerib pikemat lainepikkust – 725 nm. Lisaks on impulsi kordumissagedus 1-5 Hz, mis on täpselt viis korda kiirem kui rubiinlaseril. Mida tumedamad juuksed, seda suurem on efektiivsus. Maksimaalne mõju heledale nahale ilma päikesepõletuseta. Kuna laser on võimsam, on protseduuri ajal vaja naha välist jahutust. Kui parameetrid on valesti seatud, võite saada põletust. Ei eemalda heledamaid juukseid. Kuid saate kergema päevitusega protseduuri läbi viia. Muidugi on aleksandriitlaseri efektiivsus palju kõrgem kui rubiinlaseril, kuid patsiendid kurdavad sageli valu pärast seda tüüpi laseritega karvade eemaldamist.

Heledate ja punaste juuste eemaldamine: päris heledamad ja hallid – ei.
Karvade eemaldamine tumedal nahal: ei.
Saab rakendada igal pool kehal: jah.
Protseduuri maksumus: $$.
Tõhusus: ***
Põletusoht: **.
Protseduuri läbiviimise kestus: ***

EPILATSIOON DIOODLASERIGA

Dioodlaseris on lainepikkus 800–900 nm ja impulsi kestus kuni 30 ms sagedusega 1–10 Hz. Sellised parameetrid võimaldavad protseduuri läbi viia isegi tugevalt päevitanud nahal: mõju avaldub nii melaniinile kui ka juuksefolliikulit toitvatele anumatele. Selle abiga on täiesti hallide juuste eemaldamine võimatu, kuid seda tüüpi laserid saavad hakkama melaniini sisaldavate heledate juustega. Lainepikkuse tõttu tungib dioodlaserkiir nahka kuni 3,5-4 mm ja võimaldab juuksefolliikulit täielikult hävitada. Üks tõhusamaid laserliike juuste eemaldamiseks.

Heledate ja punaste juuste eemaldamine: jah.
Karvade eemaldamine tumedal nahal: jah.
Valulikkus: * .
Saab rakendada igal pool kehal: jah.
Protseduuri maksumus: $$.
Tõhusus: ****
Põletusoht: **.

EPILATSIOON NEODÜÜMLASERIGA

Neodüümlaser erineb selle poolest, et impulsi kestus selles on 100 millisekundit ja lainepikkus on palju suurem kui aleksandriidlaseris – 1064 nm. Sellise lainepikkusega kiirte olemus ei ole ainult mõju melaniinile, vaid juukseid toitvate veresoonte võimalik hüübimine. Üldiselt kasutatakse neodüümlasereid naha veresoonte võrgustiku kõrvaldamiseks, nii et epileerimise mõju põhineb sellel – juuste toitumisest ilma jätmiseks, seeläbi nende “tapmiseks”. Kuid selliste laserite võimsus on ülaltoodust madalam, seetõttu väheneb protseduuri kestus ja selle efektiivsus. Neodüümlasereid ilusalongides praktiliselt ei leidu ja need on saadaval ainult spetsialiseeritud kliinikutes.

Heledate ja punaste juuste eemaldamine: jah.
Saab rakendada igal pool kehal: jah.
Protseduuri maksumus: $$$.
Tõhusus: ****
Protseduuri kestus ja protseduuride kogus: ****

ELOS EPILATSIOON

See on kaasaegne areng, mis hõlmab kahte tüüpi mõju juustele. Esimene on valgus, teine ​​on vool. Lihtsamalt öeldes ühendab Elose epilatsioon karvade eemaldamine kahte tüüpi: elektri- ja laserepilatsiooni. Meetodi põhiolemus on see, et laserkiir soojendab juukseid ning naha alla käivitatakse elektriline impulss, mis hävitab juuksefolliikulisse suurel sügavusel – 5-6 mm. Elose karvade eemaldamise eeliseks on see, et erinevalt tavapäraselt laserepilatsioonilt on võimeline karvu eemaldama rohkem kui 4.5 mm sügavusel. Protseduuri eripära on see, et see võtab palju kauem aega kui puhas laserepilatsioon, mis kajastub kuludes. Nagu kõik elektrolüüsiprotseduurid, on ka ebameeldivad aistingud võimalikud ning nii elektrivoolu kui ka laserimpulsside kompleksne mõju nahale võib põhjustada soovimatuid tagajärgi ja tüsistusi.

Heledate ja punaste juuste eemaldamine: jah.
Valulikkus: **** .
Saab rakendada igal pool kehal: jah.
Protseduuri maksumus: $$$.
Tõhusus: ****
Protseduuri kestus ja protseduuride kogus: ***

Karvade eemaldamist laseriga saab teostada kontaktil ja kontaktivabalt: kõik sõltub sellest, kas käepidemeotsik puutub otseselt kokku nahaga. Rubiin- ja aleksandriitlaseritega töötamisel kasutatakse tavaliselt mittekontaktset meetodit: käepidemeotsik toetub spetsiaalse alusega vastu nahka ja laserkiir töötleb pinda. Kaasaegsed dioodlaserid töötavad kokkupuutel – käepidemeotsmikul on spetsiaalne lääts, mis fokuseerib lisaks laserkiired olemasolevatele juustele ja suurendab epileerimise efektiivsust.

KUMB LASEREPILEERIMISE TÜÜBIST ON PAREM?

Juba on öeldud, et iga tüüpi karvade eemaldamise meetod erineb ühel või teisel viisil, samuti ka oma otstarvega. Kõigil on eeliseid ja puudusi. Laserepilatsiooni osas peate olema ettevaatlik, pidage kindlasti nõu spetsialistidega. Laseriga karvade eemaldamise “kuldstandard” on dioodlaseriga epilatsioon. Selle oluline eelis on see, et sellel kaasaegsel on suur impulssenergia reserv, mis ühendab inimese keha maksimaalse ohutuse ja karvafolliikulite hävitamise kõrge efektiivsuse.

33 Comments

  1. PROMOCODE

    👉 FREE EXCHANGE BONUSES BELOW 👉 PlaseFuture FREE BONUS 👉 PROMOCODE FOR NEWS USERS OF THE EXCHANGE 👉 [YLPUJYWJPN] — 0.01 BTC 👉 site: https://btcgo.page.link/pay Our site is a secure platform that makes it easy to buy, sell, and store cryptocurrency like Bitcoin, Ethereum, and More. We are available in over 30 countries worldwide.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

NeoPlaza Laser kasutab oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda Sulle asjakohasemat sisu ning muuta veebilehe külastamine mugavamaks ja lihtsamaks. Loe lähemalt
Luba