fbpx
Menüü Sulge

Naha fototüübid

I fototüüp

Need on reeglina roheliste või siniste silmadega, punaste ja blondide juustega inimesed. Neid eristab õrn, piimjasvalge, valgustundlik nahk, millel on sageli palju tedrekirjasid; väga heledad nibud. Selle fototüübi esindajad praktiliselt ei moodusta pigmenti, nii et päikesepõletus toimub koheselt, kuid päevitus on nulline.

Seda tüüpi naha puhul on solaariumis käimine või rannas päevitamine täis väga ebameeldivaid tagajärgi: kuldset tooni ei saa ikkagi saavutada, kuid seda on väga lihtne ja kiire punastada ja villideks “põletada”. Alati kõrbeb, kunagi ei päevitu.

Kui on vaja viibida päikese käes, on kohustuslik kasutada kõrge kaitsefaktoriga (SPF 50 või rohkem) fotokaitsevahendeid.

II fototüüp

Siia kuuluvad need, kellel on sinised, hallid, rohekad silmad ja hele-ruuged, hele-pruunid juuksed.

Neil on hele nahk ja heledad nibud. Tedrekirjasid on tavaliselt vähe või pole neid üldse. Sellised inimesed on ultraviolettkiirte suhtes tundlikud ja seetõttu päevitavad halvasti, samas saavad kergesti päikesepõletust. Harva ja lühikese päevitamisega (mitte rohkem kui 10 minutit) “ohututel tundidel” (enne kella 11.00 ja pärast kella 16.00) on võimalik saada kuldne nahatoon. Soovitav on kasutada fotokaitsevahendeid, mille SPF on 30 või rohkem.

III fototüüp

Seda tüüpi esindavad pruunide, harvemini hallide silmadega ja tume-ruugede või pruunide juustega inimesed. Neil on kergelt tõmmu nahk ilma tedrekirjadeta ja nende nibud on pigem tumedad.

Seda tüüpi omanike nahk on ultraviolettkiirte suhtes väga soodne ja seetõttu päevitavad nad hästi ja ühtlaselt, kuid pikaajalise päikese käes viibimise korral on oht kõrbeda.

Päevitada võib ratsionaalselt, soovitatakse kasutada fotokaitsevahendeid, mille SPF on 30.

IV fototüüp

Hõlmab inimesi, kellel on tumedad silmad, tumedad juuksed. Neil on hele-pruun, oliivne, ilma tedrekirjadeta nahk.

Selle fototüübi õnnelikud omanikud päevitavad lihtsalt, kiirelt ja praktiliselt ilma põletuseta. Nad saavad endale lubada päikesevalguse käes kohest päevitust.

Nahk põleb minimaalselt, päevitub alati hästi.

Soovitatav kergete kaitsevahendite (SPF vahemikus 8 kuni 20) kasutamine päikesevananemise vältimiseks.

V fototüüp

Selle fototüübi esindajatel on pruun nahk ilma tedrekirjadeta, tumedad juuksed, silmad ja nibud.

Nad saavad väga kiire ja sügava päevituse, harva kõrbevad ja neil pole päevitamiseks praktiliselt mingeid vastunäidustusi. Päevitus on tume ja ühtlane.

VI fototüüp

Sellesse tüüpi kuuluvad väga tumeda naha, mustade juuste ja silmadega inimesed. Nad ei põle kunagi päikesepõletust, isegi pideva päikese käes viibimise korral.

NeoPlaza Laser kasutab oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda Sulle asjakohasemat sisu ning muuta veebilehe külastamine mugavamaks ja lihtsamaks. Loe lähemalt
Luba